• header
  Najlepší
  v testoch
  Panely SolarVenti® sú preverené nemeckou precíznosťou. Majú výrazne vyšší výkon ako podobné produkty.
 • header
  Vzdušné
  solárne panely
  SolarVenti® sa vyrábajú už od roku 1992 a tešia spokojných zákazníkov po celom svete i na Slovensku.
 • header
  Využitie panelov SolarVenti®
  SolarVenti® vie zmeniť vnútornú klímu a tým pádom aj váš pobyt k lepšiemu a to už od prvého otvorenia dverí.

Chaty a chalupy

Príjemné prostredie so SolarVenti

Poznáte to až moc dobre. Prídete na chalupu a už vopred viete, čo na Vás čaká. Vlhkom zatuchnutý vzduch. Najskôr teda otvorite všetky okná, vyvetráte a zakúrite, aby Vám bolo príjemne a mohli ste si začať užívať Vaše voľno.

Radi by sme Vám vysvetlili, ako môže SolarVenti zmeniť vnútornú klímu a tým pádom aj váš pobyt k lepšiemu a pozitívnemu a to už od prvého otvorenia dverí. Akonáhle začnú slnečné lúče dopadať na solárny kolektor, začnú rýchlo ohrievať vzduch v paneli, ktorý je umiestnený buď na streche, alebo na stene. Po krátkej chvíľke sa spustí slnkom poháňaný ventilátor a ten potom dovnútra chaty alebo chalupy vháňa temperovaný vzduch.

Princíp SolarVenti

Vzduch, ktorý je vháňaný dovnútra, vytláča použitý a vlhší vzduch von rôznymi netesnosťami alebo inou ventiláciou v dome.

Princíp prúdenia vzduchu

Práve umiestnenie otvorov , ktorými je použitý vzduch vytlačovaný von, má veľký vplyv na pohyb čerstvého vzduchu z panelu vo vnútri Vašej chaty či chalupy.

Suchší vzduch sa vykuruje oveľa lepšie ako vzduch vlhký a vďaka SolarVenti teda spotrebujete menej energie na vykúrenie Vašich priestorov a tým práve ušetríte . Ak je vstupná vzduchová tryska umiestnená napr. v blízkosti krbových kachlí, je potrebné pri odchode z chaty myslieť na to, aby sa komín uzavrel.

Aby mohol SolarVenti efektívne vetrať viac miestností, je potrebné nechať dvere medzi jednotlivými miestnosťami otvorené.

Opýtajte sa nás