• header
  Vzdušné
  solárne panely
  SolarVenti® sa vyrábajú už od roku 1992 a tešia spokojných zákazníkov po celom svete i na Slovensku.
 • header
  Využitie panelov SolarVenti®
  SolarVenti® vie zmeniť vnútornú klímu a tým pádom aj váš pobyt k lepšiemu a to už od prvého otvorenia dverí.
 • header
  Najlepší
  v testoch
  Panely SolarVenti® sú preverené nemeckou precíznosťou. Majú výrazne vyšší výkon ako podobné produkty.

Historické budovy

Historické objekty majú neoceniteľnú kultúrnu hodnotu. Avšak ich majiteľa zvyčajne trápia dve veci - vlhkosť a vysoké náklady na vykurovanie.

S teplovzdušnými solárnymi panelmi SolarVenti sa možno zbaviť vlhkých múrov aj vysokých účtov za kúrenie.

Objekty staršie ako sto rokov sú konštruované inak ako moderné budovy. Silné steny a menšie okná sťažujú vetranie, murivo za desiatky rokov natiahlo vlhkosť. Vďaka teplovzdušným panelom SolarVenti umiestneným na slnečnú vonkajšiu stenu sa do budovy dostane čerstvý predhriaty vzduch. Tento ohriaty vzduch vytláča chlad a vlhkosť z objektu. Neustála cirkulácia vzduchu v historických objektoch je veľmi príjemná. Všade je cítiť čerstvý suchý vzduch, nikde žiadne zatuchliny.

 

Prívod predhriateho vzduchu z vonkajšieho prostredia zároveň znižuje náklady na vykurovanie, ktoré sú v starých domoch s vysokými stropmi nemalé. Suchší vzduch sa vykuruje oveľa lepšie ako vzduch vlhký. So SolarVenti sa tak spotrebuje menej energie a významne sa ušetrí.

 

SolarVenti funguje, a to bez nároku na ďalšie energetické vstupy. Možno ho teda využiť aj tam, kde nie je prívod elektriny. Slnečné lúče ohrievajú vzduch v solárnom paneli a slnkom poháňaný ventilátor tento temperovaný vzduch vháňa dovnútra objektu.

 

Múzea, cirkevné stavby, depozitáre

Niektoré historické objekty majú špecifické využitie, ktoré vyžaduje ich uzavretie a zabezpečenie. Niektoré múzeá sú mimosezóne uzavreté, cirkevné stavby s mobiliárom nevyčísliteľnej hodnoty musia byť zamknuté, niektoré depozitáre sú využívané len sporadicky. Tu je vetranie veľmi problematické a s vykurovaním sa niekedy nepočíta vôbec. Avšak také budovy a veci v nich uložené samozrejme trpia. So SolarVenti odpadá starosť s vetraním, a vďaka prívodu v kolektore predhriateho suchého vzduchu i s temperovaním, ktorá je zadarmo. Objekty môžu zostať zabezpečené, pritom dýchajú, a aj dočasný pobyt v nich je oveľa príjemnejší.

 

Dizajn kolektora je možné prispôsobiť charakteru budovy - môže pripomínať napríklad okenice.

Opýtajte sa nás