• header
  Najlepší
  v testoch
  Panely SolarVenti® sú preverené nemeckou precíznosťou. Majú výrazne vyšší výkon ako podobné produkty.
 • header
  Vzdušné
  solárne panely
  SolarVenti® sa vyrábajú už od roku 1992 a tešia spokojných zákazníkov po celom svete i na Slovensku.
 • header
  Využitie panelov SolarVenti®
  SolarVenti® vie zmeniť vnútornú klímu a tým pádom aj váš pobyt k lepšiemu a to už od prvého otvorenia dverí.

Vysúšanie po povodniach

Teplovzdušné solárne panely uľahčia vysúšanie nehnuteľností postihnutých povodňou, alebo záplavou.

Murivo objektov zaplavených vodou bez účinného vysúšania a vetrania zostáva vlhké po niekoľko mesiacov, niekedy aj rokov. Teplovzdušné solárne panely SolarVenti privádza do domu čerstvý predhriaty vzduch. Urýchľujú vysychanie stien, a to bez ďalších nárokov na energie, tak ako tomu je napríklad pri použití klasických vysúšačov. O všetko sa stará slnko. Solárne panely SolarVenti šetria náklady majiteľom snažiacim sa dostať svoje nehnuteľnosti po povodni do pôvodného stavu.

 

Využitie teplovzdušných solárnych panelov SolarVenti je vhodné pri vysúšaní budov určených pre trvalé bývanie, objektov komerčných, ale aj budov, ktoré nie sú pravidelne využívané. Každú zaplavenú stavbu je potrebné dobre vetrať, aby sa zamedzilo navýšeniu škôd - rozpadávaniu muriva, napadnutiu plesňami a znehodnoteniu.

 

Nie všetky objekty sú však každodenne využívané, a preto je zabezpečenie ich účinného vetrania pre majiteľa veľmi zaťažujúce. Teplovzdušné solárne panely SolarVenti umožnia neustále vetranie v objektoch uzatvorených či problematicky vetrateľných (malé okná, silné múry, zložitý pôdorys, zabezpečené sklady či depozitáre ap.). Vďaka panelom SolarVenti murivo vysychá rýchlejšie aj pri zatvorených oknách. Čerstvý predhriaty vzduch vytláča rôznymi netesnosťami budovy vlhký a studený vzduch von. Vetranie je teda neustále.

Opýtajte sa nás