• header
  Využitie panelov SolarVenti®
  SolarVenti® vie zmeniť vnútornú klímu a tým pádom aj váš pobyt k lepšiemu a to už od prvého otvorenia dverí.
 • header
  Najlepší
  v testoch
  Panely SolarVenti® sú preverené nemeckou precíznosťou. Majú výrazne vyšší výkon ako podobné produkty.
 • header
  Vzdušné
  solárne panely
  SolarVenti® sa vyrábajú už od roku 1992 a tešia spokojných zákazníkov po celom svete i na Slovensku.

Suterénne prevádzkarne

Teplovzdušné panely SolarVenti majú vynikajúce využitie v suterénnych priestoroch. Suterény využívané ako najrôznejšie prevádzkarne (dielne, reštaurácie, kancelárie, služby), byty alebo kutilské dielne sa často stretávajú s vlhkosťou a prívod čerstvého vzduchu do nich je problematický.

Odvlhčenie suterénnych priestorov býva ťažké a majitelia prevádzok v takýchto priestoroch sa často nemôžu zbaviť nepríjemného zápachu, plesní a ďalších nepríjemností. Teplovzdušné panely SolarVenti vyššie uvedené problémy odstránia. Kolektor umiestnený na slnečnom mieste domu (napr. na južnej stene prízemia) ohrieva vzduch, ktorý slnkom poháňaný ventilátor vháňa do suterénu. Suchý a predhriaty vzduch vytláča vlhký a chladný vzduch z pivničných priestorov von. Po niekoľkých týždňoch je potom suterén oveľa suchší, a to bez nároku na ďalšie platby za energie. Spolu s vlhkom miznú plesne a zápach.

Neoceniteľnú funkciu má SolarVenti v pivničných reštauráciách. Neustále privádza čistý vzduch z vonkajšieho prostredia, a tak sa hostia cítia veľmi príjemne.

Suterénne byty

Obyvatelia suterénnych bytov si často sťažujú, že im chýba dostatok čerstvého vzduchu. Otvorenie zvyčajne malých okien v úrovni chodníka moc nepomáha. Využitím teplovzdušných panelov SolarVenti si však prívod čerstvého vzduchu zabezpečujú, a ešte zníži náklady za vykurovanie. Vzduch privádzaný do miestností je totiž už slnkom predhriaty.

 

Možnosti pre suterény

Studené steny pivníc môžu odrádzať pred realizáciou nápadu na hodnotné využitie týchto priestorov. Avšak s teplovzdušnými panely SolarVenti získajú aj skôr nevyužívané miesta nový rozmer. Pivničné priestory tak zvýšia úžitkovú hodnotu. Možno sem rozšíriť podnikanie alebo tu vybudovať bytovú jednotku či nájsť priestor pre svoje koníčky.

Opýtajte sa nás